Warunki Użytkowania Mebli

 

Aby móc jak najdłużej cieszyć się meblami marki Cotec © proszę o zapoznanie się z poniższymi radami. Zadbane meble będą się wolniej zużywać i dłużej posłużą naszym pupilom.
 
 1. Używaj mebli zgodnie z ich przeznaczeniem. Elementami, które służą do drapania są tylko kolumny sizalowe, pozostałe elementy pomimo ich dużej wytrzymałości służą kotu do zabawy i odpoczynku.
 2. Unikaj długotrwałego kontaktu drewnianych i lakierniczych elementów mebli z wilgocią.
 3. Wycieranie do sucha miękką szmatką lub ściereczką z mikrofibry zapobiegnie puchnięciu, odkształcaniu oraz niszczeniu wierzchniej powłoki elementów drewnianych. Nie używaj szorstkich materiałów, gdyż mogą one uszkodzić powłokę ochronną i doprowadzić do nieodwracalnych zmian.
 4. Zadbaj o wentylację pomieszczenia. Nadmierna wilgoć może doprowadzić do puchnięcia płyt lub zbierania się wilgoci w obszyciach i poduszkach.
 5. Raz w miesiącu wywietrz poduszki i pufki, aby zapobiec zbieraniu się w nich nieprzyjemnych zapachów.
 6. Unikaj zetknięcia elementów meblowych z ostrymi przedmiotami, które mogą uszkodzić powierzchnię ochronną. Uszkodzone elementy są bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych.
 7. Bezwzględnie unikaj stawiania gorących przedmiotów na elementy drapaka. Może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia, nawet pożar.
 8. Nie dopuszczaj do powstawania trwałych zabrudzeń. Mogą one spowodować powstawanie przebarwień.
 9. Czyść i konserwuj meble tylko łagodnymi preparatami do tego przeznaczonymi:
  1. Sklejka oraz drewno – należy stosować produkty przeznaczone do pielęgnacji drewna zgodnie z zaleceniami producentów tych preparatów,
  2. Poduszki oraz pufki - do usunięcia większości zabrudzeń wystarczy woda, ręcznik papierowy i/lub ściereczka z mikrofibry oraz odrobina mydła. Jeśli istnieje konieczność wyprania poduszek oraz pufek pamiętaj aby prać je w temperaturze do 40°C.
 10. Nie przeciążaj elementów mebli. Maksymalne obciążenie poszczególnych elementów wynosi 15 kg.
 
W przypadku wątpliwości związanych z użytkowaniem mebli Cotec © prosimy o kontakt z firmą.